“Aki steril építészeti fotográfiára számít, az csalódni fog ezen a kiállításon.
„A fényképész újból és újból megerősödik abban a hitében, hogy minden, ami körülötte van, érdemes a megörökítésre. Ezért kergetik benne egymást olyan érzelmek, gondolatok, képek, színek, formák, amilyenek azonos módon senki másban életre nem kelhetnek. Az ő feladata tehát, hogy – ezeket összegezve – az épületekről alkotott látomását közkinccsé tegye. Minden képe ily módon, akarva, nem akarva, hordozni fogja mindazt, ami a véletlennek és az előre megfontoltnak állandó harcából benne megszületik.” Ahogyan Lucien HERVÉ írja, ezekkel a képekkel inkább személyes érzelmi viszonyt próbálok megjeleníteni, mint az objektív valóságot. Ezek a – tágabb értelemben vett – építészeti fotók az én rétegződött formában feldolgozott meglátásaim. Munkamódszeremmel egy-egy adott helyszínen lefényképezett épület részleteket, tereket, textúrákat olvasztok össze, ezzel egy érdekes felületet megjelenítve a fotópapíron. Sokszor nem is az egzakt forma a fontos, hanem azok egymáshoz való viszonya. Ezen keresztül ábrázolódik, amit a helyszínen éreztem, vagy ahogyan ma visszaemlékszem rá.
A személyes hangulatot erősítendő a képeket HEGYI Zoltán Imre költő, valamint MÁTRAI Péter építész-zeneszerző láttak el szubjektív jegyzetekkel.” /WALTON Eszter/
WALTON Eszter (szül. REIMHOLZ Eszter) eredeti végzettsége építész, 2012 óta fotográfiával foglalkozik, érdeklődése széleskörű: az autonóm riporttól az archaikus technikákig. Számos fotópályázatot nyert és több kiállításon szerepelt képeivel. Legfontosabb munkái az építészethez kapcsolódnak.
WEB: www.waltoneszter.hu
HEGYI Zoltán Imre első kötete 2017.novemberében jelent meg a Cédrus Művészeti Alapítvány gondozásában.
WEB: http://irodalmiszabadrablas.blogspot.hu/
Facebook: https://www.facebook.com/Irodalmi-szabad-rabl%C3%A1s-384904715004847/
MÁTRAI Péter építész-zeneszerző. Rendszeresen publikál építészeti folyóiratokban. Tanított ill. tanít a MOME-n, a BME Építészkarán, műszaki főiskolákon, a soproni Egyetemen és a METU-n. Építészeti munkássága mellett zenei-hangi kísérletekkel, elektroakusztikus zeneművek komponálásával és előadásával, a zene és a vizuális művészetek közötti kapcsolatok új lehetőségeinek kutatásával és tanításával is foglalkozik.
Díjai: Ybl Miklós-díj; Pro Architectura díj; Ipari Formatervezési Nívódíj, Budapesti Műszaki Egyetem Építészmérnöki Kar Meghívott Oktatója-díj; Molnár Péter emlékdíj; Kotsis Iván Emlékérem